Z serwetek, wełny czesankowej, krepiny

Jak już wspomnieliśmy w poprzednich artykułach, pomysłowe i niebanalne ozdoby wielkanocne z powodzeniem wykonać można z najróżniejszych materiałów, takich jak włóczka, kordonek, piórka czy koraliki.

Jednakże równie popularnym sposobem na własnoręczne zrobienie dekoracji świątecznych okazuje się również misterne składanie serwetek. Tradycyjne kraszanki można także zrobić wspólnie z dziećmi z bibuły, krepiny lub wełny. Pomysłowe i oryginalne ozdoby z pewnością staną się piękną wizytówką odświętnie przystrojonego mieszkania.

Wykonane z serwetek pisanki można również dowolnie malować i ozdabiać, na przykład tasiemkami, wstążkami, cekinami lub piórkami. Z takich papierowych, wykonanych techniką origami pisanek można również z łatwością uformować charakterystyczne, tradycyjne dla świąt wielkanocnych elementy. Przykładowo pisankę z serwetki można ukształtować w formę baranka, zajączka lub kurczątka, szczególnie jeśli wybierzemy do dekoracji elementy takie jak wata, wełna czy skrawki materiałów.

Również z wełny lub kolorowej włóczki można z powodzeniem przygotować piękne i oryginalne dekoracje wielkanocne. Wymodelowana w kształt baranka lub zająca wełna doskonale sprawdzi się jako naturalny, ekologiczny element odświętnego stroika lub okiennej dekoracji. Aby zawiesić taką ozdobę warto użyć kolorowego, cienkiego sznurka lub wstążki w odpowiednim kolorze.

Piękne pisanki można również wykonać techniką decoupage. Popularnym sposobem na przygotowywanie domowej roboty pisanek i ozdób jest wymodelowanie kształtów z krepiny. Po uformowaniu owalnego, charakterystycznego dla pisanek kształtu, ozdobę należy pomalować farbami pastelowymi lub akwarelowymi, nadając jej delikatnego odcienia.

Co więcej, samodzielnie zrobione ozdoby i dekoracje wielkanocne z makaronu, włóczki, tkanin, serwetek bądź wełny mogą także okazać się pomysłowym i eleganckim prezentem dla bliskich. Do własnoręcznie zrobionego stroika warto dołączyć również okolicznościowe, świąteczne życzenia zdrowia oraz pomyślności.